Wydarzenia 2013-2014

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ GRYF CUP 2014 W SZCZECINIE

Sezon rozpoczęty.  

Szczeciński turniej był bardzo dobrym sprawdzianem dla zespołu młodziczki prowadzonego przez Dariusza Pawlaka przed zbliżającym się sezonem ligowym.  Przez trzy dni siatkarki „Sportowca” rywalizowały z zespołami z pięciu województw grając w sumie 8 meczy. Warto wspomnieć że jest to pierwsza grupa w historii sekcji piłki  siatkowej "Sportowca" zgłoszona do ligi WZPS, w której grają dziewczyny z gimnazjum i szkoły podstawowej.  
Drużyna 20 września rozpoczyna sezon wyjazdem do Piły gdzie będzie się zmagać z zespołami: PTPS Piła i UKS  Śmigiel, a 27 września zagra turniej w swojej hali w  Borowie.

Na zdjęciu od lewej: Olena Wacławek, Patrycja Pruczkowska, Julia Śmichurska, Marysia Trzcińska, Klaudia Nowak, Marysia Peda, Zuza Trzcińska i kapitan zespołu Natalia Adamska.


 

"SPORTOWIEC" NA V MEMORIALE KAMILI SKOLIMOWSKIEJ

NA STADIONIE NARODOWYM W  WARSZAWIE.

 

 


 

Obóz sportowy w Niechorzu.

Lekkoatleci i siatkarki w drugiej połowie sierpnia pracowali, odpoczywali i dobrze się razem bawili w zaprzyjaźnionym ośrodku "Mewa" Relacja znajduje się w  galerii.

 


SIATKARSKI OBÓZ SPORTOWY W ZBĄSZYNIU - zdjęcia

W dniach od 4 do 10 sierpnia 2014 roku siatkarki sekcji mini piłki siatkowej z trenerem Zbigniewem Wieczorkiem uczestniczyły w obozie siatkarskim w Zbąszyniu, zorganizowanym przez UKS Śmigiel.

Podczas obozu uczestniczki brały udział trzy razy dziennie w zajęciach treningowych z piłki siatkowej w hali sportowej "Zbąszynianka" oraz z siatkówki plażowej na boiskach przy plaży głównej. Palące słońce i ciepła woda w jeziorze zachęcały do kąpieli oraz gier i zabaw w wodzie, z których wszyscy bardzo chętnie korzystali.

Ponadto, atrakcją dodatkową obozu siatkarskiego było wspólne ognisko, smażenie kiełbas, śpiewy przy blasku zachodzącego słońca i akompaniamencie gitary, a  w  przedostatni dzień pobytu grupa młodziczki uczestniczyła w warsztatach z siatkówki plażowej przeprowadzonych przez Marcina Prusa - siatkarza Mostostalu Azoty Kędzirzyn Koźle, wielokrotnego mistrza Polski, mistrza Europy juniorów.

Podsumowując obóz w Zbąszyniu można zacytować słowa piosenki: "Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba". I tak naprawdę było! Nowy wyposażony ośrodek, bardzo dobre jedzenie,wymarzone warunki do trenowania siatkówki, chętna do pracy grupa i miła atmosfera powodowało, że czas mijał szybko i nikt się nie nudził. 

Do zobaczenia na boisku!

Serdeczne podziękowania dla Prezesa Ryszarda Primela, Zarządu i zawodniczek UKS Śmigiel za umożliwienie wyjazdu na obóz sportowy grupie mini siatkówki UKS "Sportowiec Borowo", pomoc i bezinteresowne wsparcie, przyjazną atmosferę i wspólnie spędzony czas.

DZIĘKUJEMY !!!

Wyrównany rekord Klubu na dystansie 200 m.mężczyzn !

Na zawodach Grand Prix w Lesznie, które odbyły się w dniu 14 czerwca 2014 r. Daniel Jędroszkowiak wyrównał rekord Klubu na 200 m.Wynikiem 25,84 s. zrównał się z osiągnięciem Norberta Włodarczaka z 2012 roku.Nowe rekordy życiowe od tego startu mają Julia Włodarczak na 400 m. Ada Pokrzywniak na 400 m. Klaudia Ślugaj na 400 m.  Paweł Jędroszkowiak na 200 m. oraz Szymon Grześkowiak w rzucie oszczepem. Serdeczne gratulacje !


Dwa metry do medalu Mistrzostw Wielkopolski w LA w kategorii młodzika....

Nieco ponad metr zabrakł Marcinowi Paździorowi do medalu Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem. Szczęście bylo tak blisko...ale na pewno niebawem powróci. Bardzo dobry wynik odnotowała  Julia Włodarczak w biegu na 300 metrów. Rekord Urszuli Łącznej jest  więc zagrożony. Dobrze spisali sie pozostali zawodnicy ustanawiając swoje rekordy. Wśród nich byli: Klaudia Ślugaj i Natalia Postaremczak. Wszystkim startającym życzymy kolejnych rekordów. 

Znakomite, szybkie, wysportowane, ambitne Gigantki Lekkiej Atletyki z Borowa !

Nowy rekord Klubu i Szkoły został ustanowiony! Kolejna bariera z 2006 roku pobita! Medal i 3 miejsce w Finale Mistrzostw

Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w Lesznie! Dokonały tego: Adrianna Pokrzywniak, Julia Włodarczak, Julia Kowalik, Daria

Łączna oraz Klaudia Ślugaj w ształecie szwedzkiej. Dystans składający sie z odcinków o długości 100, 200, 300 i 400 m.

przebiegły w czasie 2.32,09 minuty, poprawiając o ponad sekundę wcześniejszy rezultat.

W tych samych zawodach Urszula Łączna poprawiła należący do niej rekord Klubu na 600 m. Nowy rekord to 1. 45,46 min.

i zajęła bardzo dobre 6 miejsce w Wielkopolsce.


 

 

piłka siatkowa                                        

                                                       R A Z E M    D O    C Z E C H

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej w Czechach  -  Nove Veseli

W dniach od 9 do 11 maja 2014 roku siatkarki z Borowa, Śmigla i Wrześni uczestniczyły w turnieju piłki siatkowe w Nowe Veseli w Czechach. Nasze zawodniczki razem z koleżankami z UKS Śmigiel rywalizowały w młodszej kategorii wiekowej zajmując 4 miejsce. Oprócz sportowych wrażeń i współzawodnictwa z zespołami z Czech, grupa miała możliwość zwiedzenia Pragi, poznania kulturu i zabytków Krecika. Ahoj !

 


lekka atletyka              Urszula Łączna wyrównała rekord na 400 metrów! 

Paweł Jedroszkowiak poprawił rekord klubu na 400 metrów !

Aż 6 lat rekord Pauli Gajewskiej na 400 metrów musiał czekać, aż ktoś go poprawi. W dniu 10 maja 2014 r. Urszula Łączna osiągnęła identyczny czas jak Paula Gajewska - 62,74 s. Mamy nadzieję, że niebawem rekordzistka bedzie tylko jedna !

Natomiast rekord Łukasza Nowaka na 400 m. przetrwał 2 lata. Poprawił go bardzo dobrym biegiem Paweł Jedroszkowiak. Czas nowego rekordzisty to 57,19 s.

Bardzo dobrze zaprezentowali sie pozostali uczestniczy poprawiając swoje "życiówki"
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Lekkoatleci rozpoczęli sezon na dwóch frontach

 W dniu 26 kwietnia 2014 r. nasi lekkoatleci rywalizowali na zawodach Otwarcia Sezonu w Poznaniu oraz na Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w Żerkowie.

W zawodach w Żerkowie doskonale spisały się nasze zawodniczki.Ula Łączna była piąta i stanęła na podium tych zawodów. Julia Kowalik zajęła 18, a Daria Łączną 21 pozycję. W biegu klas I-II gimnazjum Klaudia Ślugaj zajęła 33 miajsce. W każdym z biegów startowało 136 zawodniczek.


 


Półfinał Mistrzostw Wielkopolski w mini piłce siatkowej w Kwilczu


I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ W NIETĄŻKOWIE

 


OTWARTE MISTRZOSTWA POZNANIA

W niedzielę 16 marca 2014 roku, w hali sportowej OSIR w Mosinie odbył się VII Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt w ramach Otwartych Mistrzostw Poznania, będący możliwością awansu do półfinału Mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce dziewczat. Nasze siatkarki po zaciętej walce w kategorii trójek zdobyły 4 miejsce i awansowały do półfinału rozgrywek KINDER. Bardzo dobrze zaprezentował się zespól dwójek w składzie Marta Kowalczyk, Aleksandra Trzcińska, Aleksandra Porzucek zdobywając 6 miejsce na 22 zespoły, ocierając sie o awans do półfinału. Warto wspomnieć, że jest to zespół rocznikowo młodszy i napewno w następnym sezonie awansuje do dalszych rozgrywek.

GRATRULUJEMY !!!


 

X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Wielkiej Mini Siatkówki Dziewcząt "Virtus Volley Cup 2014"

Turniej mini siatkówki z tradycjami. Tak można określić dwudniowe zmagania najmłodszych siatkarek z całej  Polski.  40 zespołów, ok 450 dziewcząt, rywalizujących w trzech kategoriach, na trzech obiektach sportowych.  Ważnym aspektem każdego turnieju jest krzepienie wśród najmłodszych adeptów sportu idei olimijskiej,  po przez zapraszanie na turnirniej znanych sportowców, olimpijczyków, a co roku ducha sportowego nadaje znicz olimpijski, rozpalany podczas uroczystego otwarcia.

My byliśmi tak po raz pierwszy i choć z relacji osób, które pamiętają pierwsze edycje Virtusa można wywnioskować, że pierwsze turnieje były bardziej kameralne i było więcej grania w siatkówkę, my byliśmy pod dużym wrażeniem organizacji, zapału i gościnności.

Nasze siatkarki przetarły nieznany szlak grając w kategorii trójek, będac pierwszy raz na tak dużym dwudnowym turnieju, spotykając sie z zespołami z całej Polski.

 

Radosław Kawęcki (ur. 16 sierpnia 1991 w Głogowie) – polski pływak, specjalizujący się w stylu grzbietowymmistrz Europy z Debreczyna na dystansie 200 metrów, wicemistrz świata na dystansie 200m (Barcelona 2013), czterokrotny mistrz Europy na krótkim basenie na dystansie 100 (2011) i 200 (2011, 2012 i 2013) metrów, wicemistrz Europy na krótkim basenie w 2009, mistrz Europy juniorów.


 

ZAGRAŁY W POZNAŃSKIEJ ARENIE

 


 

NOWOROCZNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W GŁOGOWIE

Dobry występ naszych młodszych zawodniczek podczas turnieju w Głogowie, w kategorii trójek, Patrycja Pruczkowska, Zuzanna i Maria Trzcińskie w grupie eliminacyjnej zajęły drugie miejsce, zespoły dwójkowe w składzie: Marta Kowalczyk i Aleksandra Trzcińska uzyskały 5 miejsce, a Dominika Grypczyńska i Aleksandra Porzucek 6 miejsce.

 


 

III ROZBUDOWANY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ W TRZCIANCE

Nasze zawodniczki: Zuzanna i Maria Trzcińskie, Patrycja Pruczkowska w kategorii trójki uzyskały 3 miejsc, młodsze zawodniczki: Marta Kowalczyk, Dominika Grypczyńska, Aleksandra Porzucek i Aleksandra Trzcińska zagrały w kategorii dwójki. 

 Gratulujemy !!!


 

JESIENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W BOROWIE

30 listopada 2013 roku w hali sportowe "Herkules" w Borowie odbył sie turniej piłki siatkowej dziewcząt. W turnieju zagrały drużyny: UKS Śmigiel - dwa zespoły, UKŻPS Kościan, UKS Kotwica Rogalinek - UKS Sportowiec Borowo. 


ROZSZERZONY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZAT WZPS

W BOROWIE - 17.11.2013 r.

PIERWSZY ZESPÓŁ W KAT. DWÓJKI - Oliwia Browarczyk, Aleksandra Porzucek i Aleksandra Trzcińska

DRUGI ZESPÓŁ W KAT. DWÓJKI - Marta Kowalczyk, Dominika Drzewiecka, Dominika Grypczyńska

Wszystkie zjęcia - kliknij


 

ROZSZERZONY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZAT WZPS

W SZAMOTUŁACH - 24.11.2013 r.

Na zdjęciu Marysia i Zuzanna Trzcińskie oraz Patrycja Pruczkowska


SIATKARKI NA SUPERPUCHARZE POLSKI W SIATKOWCE MĘŻCZYZN - ASSECO RESOVIA - ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE.

 


Lato w Niechorzu to już wspomnienia

....niestety.

 kliknij na zachód słońca i zobacz zdjęcia w galerii

 


Pierwszy start po odpoczynku zakończony rekordam klubu i rekordami życiowymi .

 W dniu 31 sierpnia 2013 r. na stadionie w Lesznie Urszula Łączna pobiła kolejny rekord klubu, tym razem na dystansie 300 m. Jej rezultat to 45,27 s. Bardzo dobrze zaprezentowali sie pozostali zawodnicy, którzy ustanowili własne rekordy życiowe. Byli to: Szymon Grześkowiak, Daria Łączna, Marcin Paździor, Kamil Wacławek. O krok od pobicia rekordu klubu była Ada Pokrzywniak w rzucie oszczepem, jej wynik : 27,24 m. 

               Wszystkim gratulujemy udanego startu. 

Na zdjęciu Krzysztof Peda walczący w swojej serii z rywalami.

 


 

 

SPORTOWIEC NA LIDZE ŚWIATOWEJ  W BYDGOSZCZY

W piątek 28 czerwca 2013 roku nasze siatkarki wyruszyły na mecz Polska - Argentyna w ramach ligii światowej w piłce siatkowej mężczyzn do Bydgoszczy.

Oprócz wspaniałej zabawy, niepowtarzalnej atmosfery jaką stworzyli kibice, dziewczyny mogły podziwiać grę naszej reprezentacji i zobaczyć zawodników z bliska.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Nowakowskiemu za inicjatywę i umożliwienie wyjazdu na mecz oraz całej grupie z Racotu.

DZIĘKUJEMY !!!


 

SIATKARSKI DZIEŃ DZIECKA

 W sobotę 1 czerwca 2013r. w hali sportowo  - widowiskowej „Herkules” w Borowie drużyny ze  Środy Wielkopolskiej, Rogalinka, Śremu, Kościana, Śmigla, Czeszewa, Poznania i Borowa uczestniczyły w pierwszym turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze. Organizatorem siatkarskiego dnia dziecka była sekcja piłki siatkowej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sportowiec Borowo”. W turnieju wystartowało 25 zespołów i rozegrano w sumie 107 spotkań na 5 boiskach. Oprócz turnieju dwójek odbył się również turniej singli dla najmłodszych siatkarek.

Całodzienne zmagania  sportowe zakończyły się sukcesem zawodniczek reprezentujących UKS Śmigiel II, które w decydującym meczu pokonały zawodniczki z  MKS MOS Śrem. W meczu o trzeciemiejsce KS Energetyk Poznań pokonał zawodniczki UKŻPS Kościan.