Wydarzenia 2011/2012

 

Mistrzostwa Wielkopolski w kategorii młodzika pod znakiem rekordów życiowych !!!

W dniu 9 czerwca w trakcie Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzika nasi zawodnicy poprawili rekordy życiowe i odnotowali bardzo udane występy . Wśród nich znależli się: Jan Czeszak, Agnieszka Itkowiak, Daniel Jędroszkowiak, Paweł Jędroszkowiak, Julia Kowalik, Daria Łączna, Urszula Łączna, Julia Łukowiak, Łukasz Nowak, Agnieszka Ostrowska, Radek Pikies, Marta Ratajczak, Oliwia Słom, Norbert Włodarczak, Basia Zapart i Kasia Zapart.
      Z dobrego występu mogą cieszyć się też uczestnicy sztafet 4 x 100 m. to jest : M. Ratajczak, U. Łączna, J.Kowalik, O. Słoma oraz J. Czeszak, K. Peda, Ł. Nowak, N. Włodarczak

Rezultaty do srawdzenia na stronie WZLA.
Zdjęcia z zawodów:galeria
 

 


 

Po zmaganiach gimnazjalnych mamy nowych rekordzistów !!!

Po zakończonych zmaganiach "Gimnazjady" na poziomie rejonu w |Lekkiej Atletyce mamy nowych rekordzistów Klubu i Szkoły. Są nimi Ula Łączna na dystansie 600 metrów,Oliwia Słoma na 200 metrów, Jarek Kasprzak w biegu na 110 metrów przez płotki oraz Norbert Włodarczak na 200 m. Gratulujemy rekordzistom i życzymy kolejnych udanych startów.

Zobacz w zakładce Lekka Atletyka - rekordy ile ci brakuje do pobicia rekordu i zrób to  !

 


Dwudniowe zmagania na Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii juniora

       W dniu 12 i 13 maja 2012 r.na stadionie Olimpii w Poznaniu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora i juniora młodszego. Nasi zawodniczy odnotowali kolejny start, po bardzo udanych występach w pierwszym etapie rywalizacji gimnazjalnej , poprawiając swoje rekordy życiowe. Wśród startających zawodników: Jarka Kasprzaka, Agnieszki Itkowiak, Łukasza Nowaka, Norberta Włodarczaka, Oliwii Słomy, Ady Koniecznej, Ewy Rochowiak i Anny-Marii Puto zaznaczyć należy przede wszystkim bardzo dobry rezultat Oliwii - 29,74 s.w biegu na 200 m, oraz 25, 84 s. Norberta na tym samym dystansie. Swój wynik poprawił także Jarek w biegu na dystansie 11o m. przez płotki ( wysokość płotka 91 cm ) uzyskując 17,96 s. Gratulujemy i oczekujemy na kolejny start już w najbliższy wtorek.
Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Słomie za bezinteresowną pomoc !!!


 


 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W NOVE VESELI W CZECHACH


 

Lekkoatleci na start !!!

Sobota 5.05. upłynęła lekkoatletom bardzo pracowicie .Walczyliśmy w następujących konkurencjach : 100 m: Kasia Zapart, Radek Pikies.200 m : Łukasz Nowak, Krzysztof Peda, Oliwia Słoma , Julia Łukowiak,110 ppł : Jarek Kasprzak, 400 m: Ada Konieczna ,Ula Łączna, Daria Łączna, Ewa Rochowiak. Oszczep : Agnieszka Itkowiak, Kamil Wacławek. 800 m: Anna- Maria Puto.Wielu z naszych zawodników pierwszy raz zmierzyło się z nowymi dystansami i nowym sprzętem.Swój chrzest bojowy przeszły nowe zawodniczki Ula i Daria , które pokonały dystans 400 m w czasie dobrze rokującym na przyszłość. Następne starty za tydzień!


 


 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT WE WRZEŚNI


Lekkoatletki w Finałach Mistrzostw Wielkopolski !

Sobotnie przedpołudnie 21 kwietnia 2012 r.  - trochę zestresowane, ale bojowo nastawione  cztery nasze zawodniczki : Anna- Maria Puto, Ada Konieczna, Daria Łączna i Ula Łączna rozpoczęły podróż do Żerkowa. Podróż, której celem był start w Finale Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Prawo startu w tej imprezie dziewczyny zapewniły sobie dzięki udanemu występowi na Mistrzostwach Powiatu , które odbyły się w Racocie w dniu 28 marca Wszystkie cztery lekkoatletki stanęły tam na podium. Anna – Maria  na najwyższym, Ada wybiegała trzecie miejsce. Daria zdobyła  srebrny, a Ulka brązowy medal wśród roczników 1997 i 98. 

Teraz przyszedł czas na finał zmagań  biegaczy na dystansie 1500 m. Już kolejny raz gościliśmy w Żerkowie. Piękna szkoła, w której wszyscy żyją  lekką atletyką , co jest bardzo widoczne  na korytarzach przystrojonych zdobytymi trofeami  sportowymi , na boiskach , które tętnią sportowym życiem.  21 kwietnia w tym sympatycznym miejscu pojawiło się około 1200 najlepszych zawodników z całej Wielkopolski. Organizatorzy zadbali o wspaniałą oprawę mistrzostw.

Najpierw na starcie swojego biegu stanęły Daria i Ula, a obok nich 145 zawodniczek. Nasze dziewczyny  pierwszy raz brały udział w tak znaczących zawodach.  Debiut wypadł bardzo udanie . Daria dobiegła do mety jako 31, Ulka zajęła 37 miejsce. O godz. 13.10 swoje zmagania rozpoczęła „Starszyzna ”  -Anna- Maria  na linię mety wbiegła jako 24 zawodniczka, a Ada tuż za nią- 26. Obie  poprawiły swoje rezultaty z ubiegłego roku i to znacząco !( o 30 miejsc !)

Zmęczenie po zawodach nie przeszkodziło  naszym dziewczynom  w niekończących się opowieściach  podczas podróży powrotnej. Z uśmiechem na ustach, w miłej atmosferze wróciliśmy do Czempinia.

Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Koniecznemu , że podczas finału był razem z nami i trzymał za nas kciuki.                                                 

 

 
XVI OGOLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W OSTRZESZOWIE

 

Uroczyste otwarcie turnieju - 16 drużyn w Polski


Nasza drużyna po walce - zmęczona ale szczęśliwa 


       W dniach 14 – 15 kwietnia siatkarki UKS SPORTOWIEC BOROWO wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt , który odbył się w Ostrzeszowie. W zawodach wystartowało 16 ekip :  UKŻPS Kościan,  UKS „Jedynka” Syców,  MKS MOS Wrocław,  FKS Świerczewo Poznań,  SKF KS Poznań,  MKS „Rokita” Brzeg Dolny, SMS LO II Opole,  UKS „Jedynka” Kluczbork,  UKS „Olimp” Września,  UKS „Sportowiec” Borowo, UKS Śmigiel, MKS „Piast” Głogów, UKS „18 Piast” Szczecin, GLKS „Barycz” Janków Przygodzki,  MMKS „Gauda” Trzebnica,  UKS „Koliber” Ostrzeszów

UKS Sportowiec Borowo reprezentowały : ZUZANNA GABRYELSKA, KASIA GUBAŃSKA, SANDRA WOJCIECHOWSKA, KAROLINA LEMBICZ, NATALIA PŁOCIENIAK, MONIKA KRZYŻOSTANIAK , KRYSTYNA GARSTKA, MONIKA LORENCEN, MONIKA WOJCIECHOWSKA.

W pierwszej fazie zawodów drużyny zostały podzielona na 4 grupy w których grano systemem każdy z każdym. Nasz zespół trafił do grupy z gospodarzami zawodów UKS Koliber Ostrzeszów, SMS LO II Opole oraz z  FKS Świerczewo Poznań.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki  mimo wielkiego stresu co było widać w grze pokonały gospodynie 2 – 0.

Mecz z Opolem był bardzo zacięty. Nasza drużyna nie przestraszyła się rywalek i mimo dużej straty w pierwszym secie dziewczyny potrafiły się zmobilizować i dogonić rywalki. Jednak końcówka należała do Opolanek, które wygrały mecz stosunkiem setów 2 – 0.

Ostatni mecz w grupie decydował o tym, która ekip zdobędzie drugie miejsce w grupie. Drużyna z Poznania to bardzo silny zespół ale i my na ich tle nie wyglądaliśmy słabo. Dziewczyny wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i przy odrobinie szczęścia i nie popełniając kilku błedów mogliśmy ten mecz wygrać. Jednak to zawodniczki z Poznania okazały się lepsze .

Grupę wygrały zawodniczki z Opola przed Poznaniem i Borowem. Gospodynie zawodów zajęły 4 miejsce w grupie.

Po rozgrywkach grupowych drużyny rozgrywały ćwierćfinały. Nasz zespół zajmując trzecią lokatę       w grupie rozpoczynał walkę o miejsca 9-16.

Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna  UKS „Jedynka” Syców. Dziewczyny bardzo zmęczone trudami turnieju i walką z Opolem i Poznaniem przystąpiły do tego meczu. Od samego początku było widać, ze ten mecz będzie ciężki.  Zmęczenie i brak koncentracji spowodował że walka była punkt za punkt. Jednak dziewczyny mimo to potrafiły się w końcówkach setów zmobilizować i to dało nam wygraną i możliwość walki o miejsca 9 – 12.

Wśród czterech ekip, które walczyły w tym przedziale miejsc znalazły się trzy drużyny z naszego powiatu : UKŻPS KOŚCIAN, UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL, UKS SPORTOWIEC BOROWO oraz MKS ROKITA BRZEG DOLNY.

W niedzielę po śniadaniu nasz zespół stanął do walki z drużyną z Brzegu Dolnego. Był to super mecz w naszym wykonaniu, świetna mocna zagrywka, skuteczne ataki i blok a także uważna gra w obronie sprawiły ze nasze rywalki nie potrafiły się rozwinąć w grze a nam wychodziło wszystko. Tak grające dziewczyny chciałoby się oglądać zawsze. Mecz ten został rozstrzygnięty na naszą korzyść stosunkiem setów 2-0.

W ostatnim meczu zagraliśmy z Kościanem o miejsce 9. Jak każdy pojedynek tych drużyn tak i ten stał na wysokim poziomie a o rozstrzygnięciu decydował time-break, który przyniósł zwycięstwo zawodniczkom z Kościana.

Nasz zespół zaprezentował się wspaniale w tym turnieju. Widać ze 4 lata pracy nie poszły na marne a w drużynie tkwią jeszcze duże możliwości.

Na zakończenie zawodów kapitan zespołu Zuzanna Gabryelska odebrała z rąk mentora piłki siatkowej pana Jerzego Kostrzewy okazałą statuetkę i dyplom za zajecie 10 miejsca a Sandra Wojciechowska znalazła uznanie obserwatorów i poprzez swoja grę została nagrodzona jako najlepsza zawodniczka drużyny.

My jako trenerzy chcemy podziękować całej drużynie za walkę, postawę i za to, że nie przestraszyły się rywalizacji z wyżej notowanymi drużynami i grały z nimi jak równy z równy.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna  GLKS „Barycz” Janków Przygodzki przed MKS MOS Wrocław       i UKS „18 Piast” Szczecin.


 D. Pawlak

                                Lekkoatleci na Pedro’s Cup

Już drugi raz zawodnicy sekcji lekkoatletycznej mogli uczestniczyć w fantastycznej międzynarodowej imprezie w Bydgoszczy. Wspaniała atmosfera towarzysząca sportowej rywalizacji w hali „Łuczniczka „  oraz doborowa stawka zawodników sprawia , że bardzo chcemy wracać do Bydgoszczy …

Dziękujemy Panu Wojciechowi Ziemniakowi i Panu Dyrektorowi  Gimnazjum w Borowie Albertowi Łukaszewiczowi za życzliwość i wsparcie naszych działań.
WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT BEJOT VOLLEYBALL CUP W BOROWIE
WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TURTNIEJU W GALERII !!!

 Pod honorowym patronatem Burmistrz Gminy Czempiń Pani Doroty Lew- Pilarskiej w Borowie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt BEJOT VOLLEYBALL CUP.  Organizatorem zawodów był UKS Sportowiec Borowo, a głównym sponsorem firma BEJOT  z Manieczek.

 Do rywalizacji sportowej przystąpiło 6 drużyn: Coccodrillo Kościan, UKS Dwójka Stęszew, UKS Volleyball Śmigiel, Volleyball Czempiń, UKS Atlas Tarnowo Podgórne oraz UKS Sportowiec Borowo.

W ostatniej chwili swój przyjazd odwołał zespół z Poznania.

Zawody rozgrywane były na trzech boiskach systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Kibice, którzy stawili się na trybunach nie byli zawiedzenie, poziom gier, umiejętności techniczne zawodniczek stały na dobrym poziomie. Pojedynki były bardzo zacięte o czym świadczyłą wyniki, większości spotkań, które kończyły się rezultatem 2:1.

Drużyny na zakończenie zawodów otrzymały dyplomy i puchary a na szyjach zawodniczek trzech najlepszych drużyn zawisły okazałe medale. Dodatkowo sponsor zawodów firma BEJOT przygotowała dla  zawodniczek zwycięskiej drużyny małe upominki.

Końcowa tabela:

  1. COCCODRILLO KOŚCIAN
  2. UKS ATLAS TARNOWO PODGÓRNE
  3. UKS DWÓJKA STĘSZEW
  4. UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL
  5. UKS SPORTOWIEC BOROWO
  6. VOLLEYBALL CZEMPIŃ

Po zakończeniu zawodów zaproszeni goście, trenerzy oraz rodzice zgromadzeni na trybunach zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 Organizatorzy turnieju dziękują Burmistrzowi Gminy Czempiń, Pani Dorocie Lew – Pilarskiej za objecie honorowym patronatem turnieju oraz ufundowanie pucharu dla zwycięskiej drużyny, firmie BEJOT z Manieczek głównemu sponsorowi turnieju, rodzicom za przygotowanie wspaniałych słodkości.

 UKS Sportowiec Borowo reprezentowały następujące zawodniczki Zuzanna Gabryelska, Sandra Wojciechowska, Kasia Gubańska, Kaja Lembicz, Natalia Płocieniak, Monoka Wojciechowska,Kaja Bąkowska, Julia Kowalik 

Valleyball Czempiń reprezentowały: Krystyna Garstka, Anna Ignaszak, Monika Krzyżostaniak, Monika Witkowska, Klaudia Nowacka, Julia Kucharczyk, Ola Wertz,  Monika Lorencen.
ZAGRAŁY DLA WOŚP W BOROWIE

8 STYCZNIA 2012 ROKU SIATKARKI UKŻPS COCCODRILLO KOŚCIAN I UKS SPORTOWIEC VOLLEYBALL BOROWO ZAGRAŁY TOWARZYSKI MECZ DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY. 


        


SERDECZNE PODZIEKOWANIA DLA TRENERA ADAMA CICHOCKIEGO I ZAWODNICZEK UKŻPS KOŚCIAN


- DZIĘKI !!! -

18 GRUDNIA 2011 ROKU W HALI SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH W NIETĄŻKOWIE ODBYŁ SIĘ WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT. ORGANIZATOREM TURNIEJY BYŁ UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL.połowie grudnia 2011 r. UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL zorganizował Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej.  Do zawodów przystąpiło 6 drużyn  z Kościana, Wrześni, Stęszewa, Poznania, Borowa oraz gospodarze czyli Śmigiel. Na zawody nie dojechała niestety drużyna z Warszawy.

 UKS SPORTOWIEC BOROWO reprezentowały Kasia Gubańska, Zuza Gabryelska, Karolina Lembicz, Sandra Wojciechowska, Ania Ignaszak, Natalia Płocieniak, Monika Krzyżostaniak, Szahira Bisiorek, Monika Wojciechowska oraz Monika Witkowska. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Jak wyrównany był to turniej pokazała końcowa klasyfikacja gdzie o danym miejscu zadecydowały małe punkty.

To, że kobieta zmienną jest było widać w grze naszej drużyny. Były fragmenty gry wspaniałej, pełne walki, skupienia ale też były przestoje w grze i niepotrzebne błędy.

W pierwszym meczu przegraliśmy 2-1 z Dwójką Stęszew, choć mecz ten był zdecydowanie do wygrania. W drugim pojedynku przeciwko Wrześni ulegliśmy w takim samym stosunku punktów. Mecz ten pokazał, że zaczynamy dobrze grać od drugiego seta. trzecim naszym rywalem był zespół z Kościana. Pojedynek ten był bardzo wyrównany, przez całe spotkanie to zespół z Borowa miał przewagę, w drugim secie nawet 5 punktów. Jednak w końcówkach seta nasze dziewczyny traciły koncentracje pojawiały się nieuzasadnione błędy i mecz zakończył się przegrana 2-0.

To co wydarzyło się w kolejnym spotkaniu to przejdzie chyba do historii spotkań pomiędzy Borowem a Śmiglem. Pierwszego seta wygrywa Śmigiel. W drugim secie nasze dziewczyny nagle „stanęły” na 14 punkcie a rywalki wygrywały kolejne akcje. Przy stanie 24-14 stało się coś niesamowitego. Na zagrywkę poszła Ania Ignaszak. Jej mocny serwis, dobra gra blokiem, w obronie, punktowe ataki dziewczyn sprawiły, że set ten zakończył się wygraną Sportowca 28-26. Trzeci set jak i całe spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem. Taką grę my trenerzy chcielibyśmy zawsze widzieć.

Mecz z Poznaniem odbył się bez większych emocji a zwycięsko z tego meczu w stosunku 2-0 wyszedł Sportowiec.

Nasza drużyna zaprezentowała się dobrze na tle drużyn, które rywalizują na codzień w wielkopolskiej lidze piłki siatkowej. Widać jeszcze pewne braki nad którymi trzeba popracować. Na pochwałę zasługuje cały zespół gdyż siatkówka jest grą zespołową i jak nie ma jedności, współpracy w ekipie to nie ma drużyny, tutaj jedna zawodniczka odpowiada za drugą i jak wszystko się zazębia to wtedy wychodzi całe piękno tej gry co widać było w wykonaniu naszych zawodniczek w meczach z Kościanem i Śmiglem.

Ostatecznie turniej wygrała ekipa z Wrześni a nasze zawodniczki zajęły V miejsce. O miejscach 3-5 decydowały jak już wcześniej wspomniałem małe punkty.

red:Darek Pawlak
10 GRUDNIA 2011 ROKU ODBYŁ SIĘ MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT. ORGANIZATOREM TURNIEJU BYŁ UKŻPS COCCODRILLO KOŚCIAN. Nasze reprezentacja: Kasia Gubańska, Ania Ignaszak, Sandra Wojciechowska, Zuza Gabryelska, Monika Krzyżostaniak, Monika Witkowska,Ola Wertz, Monika Lorencen, Kaja Bąkowska.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI 5 LECIA DZIAŁALNOŚCI "SPORTOWCA"


26 listopada sekcja piłki siatkowej UKS Sportowiec Volleyball Borowo zorganizowała gimnazjalny turniej piłki siatkowej dziewcząt.

W turnieju zagrały drużyny: UKŻPS Kościan, UKS Volleyball Śmigiel, UKS ATLAS Tarnowo Podgórne, i  dwie drużyny gospodarza turnieju UKS Sportowiec Borowo.
W dniu 18 listopada 2011 r. obchodziliśmy urodziny naszego Klubu. To już 5 lat jak tworzymy historię naszego Regionu.  

TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI W TARNOWIE PODGÓRNYM

W sobotę 12 listopada 2011 roku odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt. W turnieju zagrało 6 drużyn z następujących klubów i szkół: UKS Spartakus Duszniki Wlkp., ZSZ w  Otorowie, UKS Błyskawica Rokietnica, UKŻPS Kościan, UKS Sportowiec Borowo i organizator turnieju UKS Atlas Tarnowo Podgórne. 

Uzyskane miejsca:

1.UKŻPS Kościan, 2, ZSz Otorowo, UKS Atkas Tarnowo Podgórne, UKS Sportowiec Borowo, UKS Spartakus Duszniki Wlkp., UKS Błyskawica Rokietnica.


Co sie dzieje z Borówkami !!!

Haos, mnóstwo własnych błędów, nerwy i brak wiary we własne możliwości, tak możno opisać grę zawodniczek z Borowo. Pierwszy mecz turnieju przegrany z Kościanem, w drugim remis i dobrze zagrany set z Tarnowem Podgornym, następnie ostre lanie od Otorowa. Za dwa tygodnie powtórka z  rozrywki, w podobnym składzie spotkamy się w Borowie. - POWODZENIA.


TURNIEJ COCCODRILLO UKŻPS KOŚCIAN 5 LISTOPADA 2011 ROKU, W HALI SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W KOŚCIANIE ODBYŁ SIĘ TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W KATEGORII WIEKOWEJ MŁODZICZKA. DO TURNIEJU PRZYSTĄPIŁO 5 ZESPOŁÓW: UKS "ATLAS TARNOWO PODGÓRNE", UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL, UKS "SPORTOWIEC BOROWO I DWIE DRUŻYNY GOSPODARZA TURNIEJU UKŻPS COCCODRILLO KOŚCIAN.